GLAS OCH KERAMIK / Mat- och kaffeserviser / Teservis 9133055
*
nr 913 3055
Teservis
Gefle, "Grand", 24 del
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 september 2014
kl 18:32:38
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/9 14:33:40
1
1.000 kr
21/9 15:20:56
2
900 kr
22/9 16:35:54
3
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle svensk keramik svenska keramiker tekopp tekoppar teservis
-
3151 Teservis
16 delar, Gertrud Lönegren (1905-1970), Sverige. "..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:39
-
3011 Teservis
20 delar, Lomonosov, Cobalt Net, Ryssland, 8 kaffe..//
Aktuellt bud: 2.800 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:58
-
3153 Teservisdelar
11 delar, 1800-tal, bland annat guldkant
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 18:53
*
Teservis
nr 913 3055
Teservis
Gefle, "Grand", 24 del
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 22 september 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/9 14:33:40 | 1 | 1.000 kr |
21/9 15:20:56 | 2 | 900 kr |
22/9 16:35:54 | 3 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle svensk keramik svenska keramiker tekopp tekoppar teservis
-
3151 Teservis
16 delar, Gertrud Lönegren (1905-1970), Sverige. "..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:39 -
3011 Teservis
20 delar, Lomonosov, Cobalt Net, Ryssland, 8 kaffe..//
Aktuellt bud: 2.800 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:58 -
3153 Teservisdelar
11 delar, 1800-tal, bland annat guldkant
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 18:53